Ортопедія

Ортопедична стоматологія – це відновлення пошкоджених або відсутніх зубів вінірами, коронками, півкоронками, мостовидним протезами, бюгельними та пластмасовими протезами. Іншими словами, це протезування, яке передбачає довготривалість, естетичність, надійність і стабільність. Протезування може бути тимчасовим і постійним, знімним і незнімним.

Лікар-ортопед працює у тісному контакті з іншими спеціалістами: зубним техніком, імплантологом, ортодонтом, ендодонтом. В інших розділах сайту Ви можете ознайомитись з нашими лікарями та їх роботою. Варто окремо розповісти про лабораторію, з якою ми співпрацюємо, адже від якості виготовленої конструкції залежить і її естетика, і довговічність. «Veni, vidi, vitta» – це не лише трохи змінена відома фраза, але й назва відомої лабораторії і фірми, з матеріалів якої виготовлена та чи інша ортопедична робота (коронки, півкоронки, вкладки, вініри).

На сьогоднішній день, крім відомих вже всім металокерамічних, широко використовуються безметалеві конструкції (цирконові коронки і мостовидні протези, цільнокерамічні коронки, напівкоронки, вініри, вкладки, накладки), преваги яких виявляються не лише в значній естетиці і легкості, але й в точності прилягання (оскільки виготовлення каркасів відбувається на високоточному обладнанні, а не вручну), і, що дуже важливо, ці матеріали не окислюються, тому з часом ясна не запалюються та не дають «темних райдуг».

Цирконові мостовидні протези – за міцністю не поступаються металу, а за характеристиками є біоінертні, легкі для навантаження опірного зуба і дуже естетичні.

Коронки, напівкоронки, вкладки, накладки – це конструкції, які виготовляють на один зуб, щоб дати йому можливість повноцінно функціонувати і зберегти в часі. Коронки й напівкоронки, як правило, виготовляють на сильно зруйновані зуби, або ендодонтично ліковані. Вкладки чи накладки – це альтернатива пломбуванню. Основною їх перевагою є:

  • невелика кількість часу, проведена в кріслі стоматолога (основну роботу виготовляє зуботехнічна лабораторія) – 30 – 60 хв.;
  • відсутність просідання матеріалу;
  • точність у відновленні прикусу;
  • точність у відновленні контактного пункту;
  • висока естетика;
  • довговічність у використанні (5-10 років).

Вініри – тонкі накладки на фронтальні зуби. Це високоестетична робота, яка дає можливість «жити з посмішкою». Перевага над реставрацією:

  • невелика кількість часу, проведеного в кріслі стоматолога (1 – 1,5 год);
  • можливість попередньо побачити кінцевий результат (при зміні форми, чи кольору зуба);
  • відсутність зміни форми чи кольору в часі;
  • дуже висока естетика (натуральність);
  • довговічність у використанні (8-15 років).

Бюгельне протезування – це відновлення відсутніх зубів конструкціями, які забезпечують функцію жування. Бюгелі бувають різними. Це залежить від розташування дефекту, кількості втрачених зубів. Вони є міцними (у своїй основі містять метал) і дуже стабільними, тому що кріпляться спеціальними замками за власні зуби.

Пластмасові протези – бувають повні і часткові. Не потрібно їх боятись, вони не кусаються, вони кусають, жують, їдять! Так, саме вони допоможуть Вам добре виглядати і, сідаючи за стіл, їсти. Якщо з якоїсь причини Ви не можете дозволити собі імплантацію, не залишайтесь без зубів! Головне, щоб протез добре тримався, був виготовлений з нетоксичних матеріалів і мав гладку поверхню.

За необхідності ми виготовимо Вам протез за 4 робочі дні – якісний, легкий і надійний.

Adamchuk

Адамчук Назар Петрович

Лікар-ортопед

Записатися на прийом