Все, що ви хотіли знати про вініри (часті запитання)

все про вініри у Львові

Що таке естетична стоматологія?
Естетична стоматологія приходить на зміну лікуванню зубів. Засоби догляду за зубами вдосконалюються, тому все менше людей звертаються до стоматолога із зубним болем. Зате все більшої популярності набирають послуги, які допомагають створити ідеальну природну посмішку. Вініри є однією із найпопулярніших послуг естетичної стоматології у Львові до яких вдаються клієнти.

Чи варто встановлювати вініри, якщо зуби здорові, але їх колір та форма неідеальні?
Здорові білі рівні зуби – ознака успішної людини. Ми радимо вініри усім, хто має естетичні проблеми із зубами. Наприклад, темний колір емалі, який не відбілюється, численні пломби та реставрації зубів, тріщини, сколи, потертості, діастеми, треми (проміжки між зубами). Керамічні вініри легко виправлять будь-яку з цих проблем і змусять усмішку сяяти.

 

Вініри Львів робота - Стоматологія М. Мельничук

 

Чи потрібно пацієнтам з викривленими зубами носити брекети перед встановленням вінірів?
Перед встановленням вінірів варто вирівняти викривлені зуби. Проте для цього необов’язково встановлювати брекети. Існують інші ефективні ортодонтичні системи та апарати. Деякі пацієнти категорично відмовляють від будь-якого ортодонтичного лікування. Є випадки, коли без нього справді можна обійтися, хоча ми не заохочуємо такий підхід. Ми не проводимо естетичного відновлення зубів без попереднього ортодонтичного лікування, якщо є складне зміщення зубних рядів.

 

Які бувають види вінірів: ціна, переваги та недоліки

Непрямі керамічні вініри – виготовляються в лабораторії зубним техніком відповідно до зліпків пацієнта, а згодом приклеюються до зуба. Такі вініри не відклеюються й змодельовані індивідуально для свого власника. У нашій клініці ми використовуємо і рекомендуємо саме такий вид вінірів. Відгуки про керамічні вініри у Львові можна побачити за посиланням.

Прямі вініри, або вініри виконані прямим способом – це фотополімерна реставрація зубів вимоделювана безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта. Її можна зробити протягом одного візиту. Такі вініри недорогі, але й недовговічні. Композит швидко зношується, тому вже через два-три роки такі вініри втрачають естетичний вигляд.

Непрямі композитні вініри – це готові заготовки вінірів, котрі потрібно просто посадити на клей. Низька ціна вінірів та швидкість у їх встановленні приваблюють пацієнтів. Але непрямі композитні вініри часто мають проблеми з приляганням та відклеюванням, по краях може з’являтися темний наліт, який неможливо відчистити.

Люмініри – запатентована назва керамічних вінірів, які виготовляє одна зуботехнічна лабораторія в США. Вартість люмінірів значно вища від керамічних вінірів, оскільки включає націнку за бренд та доставку. Фактично, це єдина відмінність між люмінірами та керамічними вінірами. Якщо вам обіцяють виготовити саме люмініри, радимо ознайомитися з документами, які повинні видаватися пацієнту на руки й почитати як визначити автентичність люмінірів, щоб не стати жертвою шахраїв.
Цирконієві вініри – ми категорично не рекомендуємо виготовляти вініри з цирконію. Цей матеріал не має адгезивних властивостей, тобто не приклеюється до зуба. Тому власники таких вінірів страждають від постійного розцементування вініра. Також цей матеріал не має флюорисценції. Тобто в клубі під ультрафіолетом ви виглядатимете беззубими.

 

Чи можуть керамічні вініри відклеїтися?
Ні. За умови використання кофердаму (ізоляція зубів спеціальною латексною завісою), якісних матеріалів, клеїв та скрупульозному дотриманні усіх етапів адгезивної підготовки, ваші вініри ніколи не відклеються. Наша клініка дає додаткову гарантію на вініри, окрім тієї, яка прописана в законі.

Наскільки сильно потрібно спилювати зуби перед встановленням вінірів?
Існують випадки, коли зуби взагалі не спилюють. Хоча зазвичай все ж доводиться зішліфовувати поверхню зуба на товщину вініра. Чим тонший шар зуба спиляно, тим тонший вінір потрібно виготовити. Товщина ультратонких вінірів коливається від 0,3 мм до 1 мм. Ми використовуємо операційний мікроскоп при підготовці зубів та встановленні вінірів. Збільшення у 40 разів дозволяє проводити роботу з ювелірною точністю.

Чи не потріскають такі тонкі вініри?
Вініри крихкі лише до моменту їх встановлення. Після приклеювання вони утворюють монолітне з’єднання з емаллю зуба, яке зберігає міцність на десятки років.

Скільки вінірів потрібно встановлювати?
Залежить від мети та клінічної ситуації кожного пацієнта. Стандарт – 10-12 вінірів на верхній щелепі (видима зона посмішки). Часто спеціалісти нашої клініки виконують роботу із повним перекриттям всіх 28-ми зубів та реконструкцією прикусу. Рідше достатньо 4-6 вінірів на передніх зубах, щоб змінити зовнішній вигляд пацієнта.


Чи можна використовувати електричну щітку на зубах з вінірами? Чи можуть вініри через це відклеїтися?

Можна використовувати будь-яку щітку для чищення зубів. Якісно зроблені вініри можна чистити ультразвуковими, електричними та механічними щітками.

Як часто потрібно міняти вініри? Скільки часу вони простоять?

Середній термін служби вінірів – 10-20 років. Проте якісні роботи відмінно служать значно довше.

Чи можна зробити вініри сліпучо-білими?
Все залежить від смаку клієнта. Проте ми не радимо вініри найсвітліших тонів, оскільки переконані, що справжня естетика – білі, але все ж природні зуби.

Чи можна встановлювати вініри якщо на зубах є пломби?
Пломби – одне з показань для встановлення вінірів. На відміну від композитних пломб, керамічні вініри зберігають стабільний блиск, колір та форму. За наявності фотополімерних пломб потрібно провести попередню ревізію каріозних процесів, при потребі замінити старі пломби.

Чому ціна на вініри у Львові відрізняється у різних клініках?
Ціна залежить від пакету послуг, обладнання, досвіду лікаря. Це питання дещо філософське. Умовно можемо порівняти естетичну стоматологію із рестораном. Є дорогі місця, де шеф-кухарем працює людина, яка отримувала чудову освіту, їздить на закордонні майстер-класи, готує вишукані страви з найкращих продуктів. Є також і місця з нижчими цінами та простішим інтер’єром, але особливих страв вам там не подадуть, лише базове меню.

Для чого потрібен мікроскоп при встановленні вінірів? 
Мікроскоп переводить встановлення вінірів на зовсім інший рівень якості. За його допомогою можна побачити щонайменші деталі та зміни. Наша клініка перша у Львові почала використовувати мікроскоп в ортопедичній стоматології.

Хто займається виготовленням керамічних вінірів?
У нашій клініці вініри виготовляє зубний технік Максим Мельничук, кваліфікований спеціаліст, довірена особа фірми Vita. Він часто проводить навчальні курси для керамістів, є автором доповідей та публікацій у професійній літературі.


Чи можуть вініри створити штучний вигляд зубів?

Наша клініка займається також перероблюванням вінірів. Так буває, що пацієнти котрі раз зекономили на вінірах звертаються до нас із проханням створити натуральну посмішку. Моделювання природної посмішки вимагає справжньої майстерності.

Чи можна приміряти вініри перед початком роботи?
Це обов’язковий етап. Перед початком роботи ми проводимо виготовлення макету ваших майбутніх зубів. Також проводимо Digital Smile Design для моделювання ідеальної посмішки.

 

 

Чи можна змоделювати цифрову 3D модель вінірів перед їхнім встановленням?

Уже понад два роки у нас в клініці стоїть система Cerec, яка «сканує» зуби, будуючи їхню 3D модель. Наразі Cerec вважається найкращою такою системою у світі. Проте навіть найсучасніше обладнання має межі своїх можливостей і не може до кінця замінити людську професійність та знання. Ми поєднуємо машинну та людську працю для задоволення потреб кожного пацієнта.