10 помилок під час чищення зубів, яких Вам слід уникати

 

Наше здоров’я багато в чому залежить від найпростішого – гігієни. І в наших силах забезпечити належний щоденний догляд та правильну професійну гігієну зубів та порожнини рота. Ми вважаємо, що саме профілактика є ідеально простим рішенням стоматологічних проблем.

Гігієна зубів

Вам здається, що Ви знаєте усе про гігієну ротової порожнини? Тоді чому час від часу з’являється наліт або ж навіть карієс? Наші професіонали склали список найпоширеніших помилок при щоденному чищенні зубів. Витративши всього кілька хвилин на прочитання цієї статті, Ви отримаєте практичні професійні поради для щоденного догляду і як чистити зуби, а в довгостороковій перспективі зробите вагому інвестицію у своє здоров’я. Пам’ятайте – чисті зуби не хворіють!

 

Помилка 1

Неправильний вибір щітки. Зубні щітки продаються різних розмірів. Важливо  вибрати щітку правильного розміру для чистки Ваших зубів. Якщо щітка буде завелика, Вам доведеться робити зусилля, щоб тримати рот відкритим. Якщо вона буде  замала, то вона  не буде ефективно очищати рот.

 

Помилка 2   

Іншою  поширеною помилкою є неправильний вибір щетини. Щетинки, нахилені під кутом, вважаються найкращими, оскільки вони чистять зуби  незалежно від того, де вони розташовані. Тверда і жорстка щетина може травмувати ясна, тому віддаємо перевагу м’якій.

 

Помилка 3

Наступний момент, на який слід звернути увагу – незнання  техніки чищення зубів. Мало хто знає як правильно чистити зуби. Правильною вважається наступна техніка чищення:

– Розташуйте зубну щітку під кутом в 45 градусів до лінії ясен;

– Використовуйте короткі, легкі рухи, пересуваючи зубну щітку вперед і назад вздовж зубів;

– Чистіть круговими рухами або вертикально зовнішні, внутрішні  та жувальні поверхні усіх зубів;

– Коли закінчите чистити зуби, почистіть язик, аби видалити бактерії і запобігти неприємному запаху з рота;

– Нарешті, закінчіть процедуру ретельним полоканням рота.

 

правила чищення зубів

 

Помилка 4

Чистіть зуби якнайменш двічі на день. Хоча  краще чистити тричі, аби нейтралізувати зростання кількості бактерій та кислотність, що виробляється при вживанні в їжу продуктів з великою кількістю консервантів. Наприклад, якщо занурити  зуб у кока-колу, то кислоти, яка міститься в одній баночці, буде достатньо, щоб проникнути всередину зуба всього за один день.

 

Помилка 5

Чищення зубів більш ніж в 3 рази в день може привести до відступу лінії ясен, а також  до ерозії емалі, яка є зовнішнім шаром зуба.

 

Помилка 6

Рекомендується час від часу змінювати  процедуру чищення зубів. В іншому випадку, ми можемо почати лінуватися й  пропускати велику частину  поверхні зуба.

 

Помилка 7

Внутрішня поверхня зуба так само важлива, як і зовнішні області, які утворюють Вашу посмішку. Накопичення зубного нальоту та бактерій на внутрішній поверхні може привести до захворювання  ясен і утворення порожнин.

 

10 помилок при чищенні зубів

Помилка 8

Ретельно промивайте зубну щітку після кожного використання, щоб уникнути збільшення кількості  бактерій. Тільки уявіть собі, як зросте кількість бактерій на Вашій щітці, якщо не промити її, як слід. Чи захочеться Вам знов брати її  до рота?

 

Помилка 9

Волога зубна щітка є благодатним грунтом для бактерій! Висушуйте зубну щітку перед зберіганням.

 

Помилка 10

Після використання зубної щітки протягом декількох місяців, її щетинки згинаються та пошкоджуються. Така зубна щітка не буде ефективно чистити зуби. Більшість експертів рекомендують замінювати стару щітку  на нову кожні 3-4 місяці.

навчити дітей правильно чистити зуби
Головна порада від нашої клінікипрофілактика – найпростіший спосіб залишайтесь здоровими!

Share: