Брекети та брекет системи – рекомендації ортодонта

брекети для вирівнювання зубів

Лікування прикусу за допомогою брекетів – основи ортодонтії

Брекети вважаються одним із найефективніших засобів лікування неправильного прикусу та викривлених зубів. Це своєрідні замочки, які приклеюють на зуб за допомогою спеціального клею і з’єднують дугою. Зазвичай брекет-системи встановлюють для лікування прикусу та викривлення зубів у дорослих та підлітків, оскільки для дітей частіше використовують знімні апарати (пластинки). Завдяки розвитку ортодонтії сучасні брекети майже не помітні на зубах і вони не псують естетичний вигляд посмішки.

Брекети можна встановлювати лише на цілком здорові зуби. Перед цим необхідно провести професійну чистку, усунути наліт, зубний камінь і пролікувати карієс. Тривалість лікування брекетів визначає лікар-ортодонт для кожного окремого випадку, проте в середньому вона триває близько півтора року. Протягом цього часу брекети не можна знімати. Також під час лікування потрібно запланувати похід до лікаря-ортодонта. Зазвичай це потрібно робити раз на місяць, залежно від кожного окремого випадку.

брекети

Види брекет-систем

Існує неймовірно багато видів брекетів, кожен із них має свої переваги та недоліки. Пацієнт може вибрати брекети з такого матеріалу та цінової категорії, яка найкраще підходить його потребам та можливостям. Встановлення, контроль за носінням та зняття брекет-систем може проводитися лише професійним лікарем-ортодонтом.

  • Лігатурні брекети –  у таких системах брекет кріпиться до дуги еластичною гумкою.
  • Самолігатурні брекети – саме такі брекети ми використовуємо у нашій клініці. У такиї системах дуга фіксується до брекеа за допомогою кліпси. Їхньою значною перевагою у порівнянні з лігатурними є відсутність еластичної гумки, яка важко вичищається і швидко вбирає наліт. До того ж самолігатурні брекети трохи скорочують термін лікування. Ми пропонуємо їх у декількох варіантах: керамічні та металеві.
    • Брекети металеві –  перевагою металевих брекетів є ціна, яка дещо нижча у порівнянні з керамічними. Вони більш помітні на зубах, проте є надійними та довговічними.
    • Брекети керамічні – їх також називають естетичними, або ж прозорими брекетами. Керамічний матеріал підлаштовують під колір зубів, що робить брекети майже непомітними на зубах.

самолігатурні брекети львів

Переваги встановлення брекет систем в нашій клініці

  1.  У нашій клініці для фіксації брекетів ми використовуємо матеріал з фтором. Це не лише не шкодить зубам, але й запобігає утворенню карієсу та укріплює зубну емаль.
  2. Ми використовуємо тільки  самолігатурні брекети.  Переваги: значно полегшують процес чищення зубів; на них не назбирується наліт і не утворюється карієс.
  3. Лікар-ортодонт – Наталія Юріївна Конюшенко є лікарем 1-ї категорії з 18-ти річним досвідом роботи.
  4. Обладнання та  матеріали

Варто пам’ятати, що носіння брекетів це лише основна фаза ортодонтичного лікування після якої настає фаза ретенційна.

Капи для вирівнювання зубів

Після зняття брекетів пацієнту призначають знімний ортодонтичний апарат (капи, або ж елайнери), який підтримує довготривалий ефект і запобігає поверненню зубів у попереднє, викривлене положення. Також під час ретенційного періоду можуть використовуватися незнімні ретейнери, які кріпляться з внутрішньої сторони зубів. Капи і подібні конструкції зручні у використанні: не заважають їсти, говорити і чистити зуби.

 

Ціна на брекети

Ціна на брекети-системи у нашій клініці варіюються від 13 000 до 15 000 гривень. Точна вартість залежить від матеріалу та стану патології прикусу та викривлення зубів. Детальніше про ціни на пластинки на зуби, брекети та інші послуги які надає наша стоматологічна клініка  можна дізнатися тут.

 

Читайте схожі статті:

Виправлення прикусу у дітей та дорослих.

Як прикус впливає на поставу та здоров’я хребта.

Ортодонтія.

Брекети до і після. Приклади робіт нашої клініки