Гігієна ротової порожнини при імплантації. Як доглядати за зубними імплантами?

Як доглядати за зубними імплантатами?

 • Причин втрати одного чи декількох зубів існує чимало: травми, не вилікований вчасно карієс, проблеми з яснами, погана гігієна.
 • Відсутність зубів має естетичні та функційні наслідки, спричиняє деформацію ясен, викликає проблеми з травленням.
 • Найкращим рішенням при втраті зуба стає імплантація.

Нагадаємо, що таке зубний імплантат.

Зубні імпланти (імплантат) – це титановий стрижень 3-5мм в діаметрі, який встановлюється в кісткову тканину на місце загубленого зуба. Імплантація зубів дозволяє зберегти сусідні зуби, не одягати знімні конструкції (протези, бюгельні конструкції ), повністю відновити функцію жування, отримати нову якість життя. Сучасні зубні імпланти перевершують справжні зуби за міцністю, терміном служби й надійністю. Правильно і якісно встановлений імплантат здатний повністю замінити справжній зуб за зовнішнім виглядом та прийняти на себе його функціональне навантаження. Ціна на імпланти зубів залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені.

Вам поставили імплантат! Що ви повинні зробити, щоб збільшити термін служби зубного імплантату?

Корисні й необхідні поради від  клініки “Авторської стоматології Мар’яни Мельничук”.

Порада перша:

Відмовтеся від паління.Оскільки паління є фактором ризику виникнення ускладнень, пов’язаних з імплантатами.

Порада друга:

Для успішного процесу приживлення (інтеграції) імпланту повинен бути надзвичайно високий рівень гігієни .

Порада третя:

Профілактичне обслуговування! Повторні контрольні огляди є дуже важливими. Під час таких візитів проводиться огляд і професійне чищення зубних імплантатів, зубів і ясен. Особливо важливими є ділянки, де неможливо дістатися при гігієні в домашніх умовах.

Догляд за зубними імплантатами в повсякденні

Для того, щоб імплантат прослужив довго (все життя) і повноцінно, потрібно правильно за ним доглядати! Дуже важливо максимально видаляти зубний наліт кожного дня.

Етапи догляду за імплантами зубів:

 1. чистка зубною щіткою із спеціальною пастою;
 2. чищення зубною ниткою (зубним флосом) або йоршиком (міжзубною щіткою);
 3. використання антибактеріального ополіскувача;
 4. використання іригаційної системи.

Чистка зубною щіткою

 • Видаляти зубний наліт з коронок на імплантантах, як і на власних зубах, потрібно двічі на день – вранці і ввечері (після прийому іжі). Не забувати проходитися щіткою по міжзубних проміжках і внутрішніх боках зубів.
 • Догляд за імплантами за допомогою зубної щітки такий самий, як і для природних зубів:  згори вниз на верхній щелепі і знизу догори на нижній, масажні кругові рухи для ясен.
 • Міжзубний простір краще чистити електричними щітками, оскільки вони краще добираються до важкодоступних місць.

Чистка зубною ниткою (зубним флосом)

 • Догляд за імплантами за допомогою флоса обов’язковий. Форма зубної нитки буває плоска і кругла. Перша краще підходить в тих випадках, коли проміжок між зубами дуже вузький.
 • Зубна нитка просовується між зубами і акуратними рухами нею вичищаються залишки їжі й наліт. Потім флос протягується через внутрішню сторону зуба, у вигляді букви П і поступальними рухами очищається лінгвальна частина шийки коронки зуба .

*При великих проміжках інколи зубної нитки недостатньо, в таких випадках використовують міжзубні щітки (йоржики), розмір яких Вам підбере лікар-гігієніст стоматолог.

Яким розчином ополіскувати ротову порожнину?

Після чищення зубів зубною щіткою і ниткою, потрібно добре прополокати рот за допомогою спеціального ополіскувача. Він повинен бути без спирту, але мати антибактеріальну дію .

Використання іригаційної системи

 • Міжзубні проміжки добре чистяться іригатором. Напір водяного струменя грунтовно вичищає навіть важкодоступні місця .
 • Крім очищення ротової порожнини, іригатор м’яко масує ясна, покращуючи кровообіг і знімаючи запалення в тканинах. Регулярне застосування іригатора покращує здоров’я ясен і зубів .
 • При використанні іригаторів слід усвідомлювати, що іригація не замінює традиційну чистку зубів за допомогою щітки, а тільки доповнює .

Для чого потрібно робити професійну гігієну при імплантатах?

Все починається з гігієни. Професійна гігієна подовжує термін служби імплантів.
Навіть при самій високій гігієні в домашніх умовах, без допомоги стоматолога-гігієніста не обійтись. Зубний камінь, який знаходиться на коронковій частині зубів,  — не найбільша проблема. Найбільша загроза – це камінь, що знаходиться під яснами. Він травмує зв’язки, які утримують зуби чи імплант в кістковій тканині. Відсутність професійної гігієни може призвести до накопичення відкладень навколо імпланта, появи запальних та деструктивних змін у яснах і кістці  та, в кінцевому результаті,  до швидкої втрати самого імпланта.

Як часто потрібно робити професійну гігієну при імплантатах?

 • Професійну гігієну потрібно проходити у гігієніста-пародонтолога кожних три місяці, адекватне спостереження включає нагляд за станом м’яких та твердих тканин;
 • Які б хороші засоби індивідуальної гігієни у вас не були, вичистити у важкодоступних місцях може тільки лікар!

Професійна гігієна при імплантатах

 • Гігієну при імлантах заборонено робити ульразвуковими та звуковими інструментами!
 • За допомогою повітряно-абразивної системи Prophyflex (KaVo) і спеціального порошку Prophypearls(KaVo), основним компонентом якого є карбонат кальцію,  можна не лише очистити зуби у важкодоступних місцях, а й гладко відполірувати їхню поверхню.

Як відбувається зняття відкладень при імплантатах?

Зняття твердих зубних відкладень, запалення ясен, лікування периімплантитів в нашій клініці відбувається лазером KaVo Key 3+ . Цей унікальний аппарат допоможе вирішити найважчі стоматологічні проблеми.

Висновки:

Імплант є чудовою альтернативою  втрати власного зуба, але тільки відмова від паління, належна гігієна ротової порожнини, регулярне відвідування стоматолога для профілактичних оглядів допоможе  уникнути набряків, рецесій, неприємного запаху чи присмаку у роті, розвитку периімплантиту та  посприяти успішному користуванню імлантом  все життя. Докладніше про ціну такої послуги дізнайтесь у нашого консультанта.

 

Будьте здорові й задоволені собою!!!

Share: