Лазер – новий крок у розвитку високої стоматології

Нову сторінку у стоматології перегорнули у Львівській клініці авторської стоматології Мар’яни Мельничук. Саме тут застосовується перший в Україні лазерний апарат від KaVo Key Laser 3, який є альтернативою стандартному стоматологічному втручанню із знечуленням, використанням анестетиків або загального наркозу та … стресу. Придбати лазер власницю і головного лікаря клініки спонукали маленькі пацієнти, які відвідують клініку. Адже налагодити контакт з ними та втримати їх в стоматологічному кріслі  – чи не найважче завдання для стоматолога, і часто його зусилля є неефективними. Натомість, лікування за допомогою лазера KaVo Key 3   практично безболісне, безпечне,  не потребує наркозу чи знечулення. Світловий промінь рухається з такою швидкістю, що блокує больові імпульси. А найважливіше те, що ця процедура максимально безпечна.

Лазер у стоматології відомий понад 40 років. Вперше лазер у стоматологічній практиці був використаний в 1960 р., і лікарі одразу ж заговорили про його беззаперечні переваги. Зрозуміло, що як і у всьому, тут також були свої недоліки: насамперед небезпека при роботі. Натомість суттєва відмінність KaVo Key Laser 3 – абсолютна і доведена багатьма дослідженнями безпека,  завдяки унікальній системі зворотнього зв’язку feedback. Суть її полягає в тому, що апарат розпізнає ушкоджені тканини, а потрапляючи на здорову тканину, автоматично припиняє роботу, а також не спричиняє розтріскування емалі, травмування пульпи та інших побічних ефектів, властивих лазерним апаратам попередніх поколінь.

Оскільки ані в Україні, ані в інших країнах СНД подібних технологій в стоматології не застосовували, лікарі Клініки авторської стоматології Мар’яни Мельничук проходять навчання перед тим, як почати працювати з пацієнтами. Першою в Німеччині на базі Ульмського медичного Університету здобувала знання про роботу з лазером Мар’яна Мельничук. «Коли чогось не знаєш, то побоюєшся, – розмірковує пані Мар’яна, – а коли вчишся, набираєшся досвіду, то бачиш переваги і рухаєшся вперед, і страх перед невідомим зникає. Так само і з лазером. Під час мого перебування в Німеччині я спілкувалася з колегами зі Швейцарії, Німеччини, Італії, які вже багато років застосовують лазер на практиці  і отримують дуже хороші результати, а також постійно вдосконалюються, здобувають нові знання, купують нові апарати. Я не чула жодного незадовільного відгуку. Навпаки, говорять про те, що перейшовши на лазерні технології, ніхто до стандартної стоматології не повертається, бо, як мовиться в приказці, до доброго звикаєш швидко».

Мар’яна Мельничук планує створити в Україні професійну організацію лікарів-стоматологів, які працюють на лазерних апаратах, і готує документи до вступу в міжнародну організацію AGLZ, адже подібні організації існують в багатьох країнах світу. «Я також спробую організувати на базі своєї клініки курси для лікарів, яких зацікавила лазерна технологія, – ділиться планами Мар’яна Станіславівна, – де пояснюватиму, чому варто придбати цей апарат, адже за лазерними апаратами – майбутнє стоматології. В Україні лазерні технології роблять тільки перші кроки, але ці кроки потрібно робити впевнено, бо ми маємо можливість користуватися понад сорокарічним досвідом і знаннями лікарів інших країн, і за короткий час зможемо досягти хороших результатів. Я готова поділитися знаннями зі скептиками, з лікарями, які наразі лише цікавляться, і  особливо з тими, хто прагне нового.

А зараз я хочу ознайомити з деякими практичними аспектами, зокрема розповісти про широкі можливості застосування лазерного апарату KaVo Key Laser 3 у різних галузях стоматології:

Лікування глибокого карієсу: Заніміння губи внаслідок анестезії, неможливість відразу після лікування повернутися до роботи в звичному ритмі – чинники, які унеможливлюють стандартне стоматологічне лікування в робочий час для ділових людей. З лазером всі ці незручності зникають, і до нормальної життєдіяльності можна повернутися відразу, вставши зі стоматологічного крісла.

Дитяча стоматологія: Найнеприємнішим при лікуванні лазером дитини може стати робота слиновідсмоктувача, натомість на зуб потрапляє тільки світло, що значно полегшує процес лікування як для дитини, так і для лікаря.

Хірургія: Невід’ємними наслідками процедури підрізання вуздечки, поглиблення присінка є кровотеча, шви, антибіотики. При використанні лазера нічого цього не буде. Всі альтернативні маніпуляції – коагуляція, моделювання, стерилізація – безболісні.

Імплантологія: При застосуванні лазера в імплантологічній практиці немає потреби у формуванні ясен, адже в один етап проводиться розкриття імплантату, моделювання, встановлення абатмента і зняття відбитка.

Гіперестезія: Багато препаратів мають низьку ефективність  або нетривалу дію. За допомогою лазера через 10 хвилин можна досягти максимального знечулення з мінімальним піврічним пролонгованим терміном і з меншими рецидивами.

Пародонтологія: Хто працює в цій галузі, знає, як важко ефективно, без ушкоджень кореня зуба  зняти під’ясенні зубні відкладення. Лазером KaVo Key Laser 3 за допомогою системи feedback камінь видаляється максимально ефективно, причому виводиться лазером назовні. Важливо, що при каріозних ураженнях завдяки системі feedback усуваються тільки некротичні тканини, причому і емаль, і дентин препаруються лазером, у той час як інші технології потребують додаткового розкриття бором.

Лазерні технології дуже ефективні при лікуванні герпесу. Після обробки ураженої ділянки рана загоюється майже два тижні, але герпес видаляється назавжди. Через півроку практичної роботи з лазером є сенс говорити про перші результати, але вже зараз зрозуміло, що технологія застосування лазера у стоматологічній практиці відкриває для лікарів і пацієнтів нові можливості. І цілком ймовірно, що вже в недалекому майбутньому 20% лікарів України зможуть придбати такі апарати для своїх клінік. Поки що рано давати однозначні прогнози, але фахівці схиляються до того, що лазер з часом може замінити бормашину. Великим плюсом стане і економічність апарата, адже відпадає потреба у витратних матеріалах. Універсальний лазер KaVo Key Laser 3 – це новий крок у розвитку високої стоматології, метою якої є збереження здоров’я пацієнта, його стоматологічна реабілітація з хорошими, довготривалими результатами.

Мар’яна Мельничук впевнена, що пацієнти її клініки –  як маленькі, так і дорослі –  оцінять переваги стоматологічного лікування лазером, а працівники клініки інформуватимуть пацієнтів про нові можливості.

Share: