Лікування кореневих каналів

Лікування зубних каналів є найкращим способом подолання ускладнень від карієсу, а також в ході підготовки до протезування.

Лікування каналів полягає у механічній та медикаментозній обробці та пломбуванні каналів зуба. Необхідність лікування каналів виникає у наступних ситуаціях:

  1. Пульпіт – запалення нерва зуба. Симптоми: довготриваюча ниюча біль, яка посилюється вночі або біль спровокована термічними подразниками
  2. Апікальний періодонтит – запалення зв’язки зуба, яка утримує його в кістці  і інтоксикація тканин за межею зуба. Симптоми: гострий або ниючий біль, який посилюється при надкушуванні на зуб, відчуття вростання зуба. Інколи проходить безсимптомно.
  3. Кисти і гранульоми – захворювання, які пошкоджують кітску навколо зуба. Якщо причиною є зуб – лікуються кореневі канали, причому в окремих випадках лікуються хірургічним шляхом.

Тільки професіональні стоматологи, за наявності якісного обладнання можуть якісно провести лікування кореневих каналів, розпломбування складно прохідних каналів та підготовку до протезування.

Cтаттю підготувала лікар-ендодонтист Либа Марта Богданівна

Share: