Неправильний прикус: причини, наслідки і виправлення

Причин, які можуть викликати порушення зубощелепової системи є багато, основні це: порушення функцій дихання (діти, які мають алергічний реніт, аденоїди та інше), ковтання, мови (дуже велике значення має положення язика при вимові), жування, шкідливі звички (смоктання пальця, губ, щік, язика або різних предметів), бруксизм, генетичні фактори та інше.

Як наслідок тих причин, під дією різних сил розвиваються зубощелепові аномалії у вигляді порушення положення окремих зубів, їх груп, форми зубних рядів, їх співвідношення, а також співвідношення щелеп.

Зубощелепові порушення, які не лікувались у дітей з віком поглиблюються і як наслідок приводять до таких ускладнень, як:

1. утворення карієсу (внаслідок поганої гігієни при скученості зубів);
2. захворювання пародонту;
3. підвищена стертість зубів та порушення функцій скроневонижньощелепового суглобу (дискомфорт в ділянці суглобу, головні болі).

Тому важливо проводити ранні профілактичні та лікувальні заходи, які попереджають розвиток місцевих та загальних порушень зубощелепової системи та цілого організму. Для оптимального проведення профілактики та лікування зубощелепових порушень, потрібен міждисциплінарний підхід!

прикус

В нашій клініці розроблена система заходів, які включають в себе ортодонтичну, хірургічну, терапевтичну та ортопедичну допомогу.

Share: