Виправлення прикусу у дітей та дорослих

виправлення прикусу у дітей та дорослих

Неправильний прикус: види та складнощі при лікуванні

Прикус це відношення зубних рядів при міцно стиснутих щелепах. Коли це відношення порушується, то прикус зміщується і може призвести до ряду проблем пов’язаних із зубощелепною системою та функціонуванням всього організму.

Причин, які можуть викликати порушення зубощелепової системи є багато, основні це: порушення функцій дихання (діти, які мають алергічний реніт, аденоїди та інше), ковтання, мови (дуже велике значення має положення язика при вимові), жування, шкідливі звички (смоктання пальця, губ, щік, язика або різних предметів), бруксизм, генетичні фактори та інше.

Як наслідок тих причин, під дією різних сил розвиваються зубощелепові аномалії у вигляді порушення положення окремих зубів, їх груп, форми зубних рядів, їх співвідношення, а також співвідношення щелеп.

Види неправильного прикусу

Існує декілька видів неправильного прикусу. Деякі з них вроджені, деякі можуть розвиватися з віком. Кожна патологія прикусу може бути виправленою за допомогою фахового ортодонтичного лікування. Одними із найпоширеніших видів неправильного прикусу є:

  • Прогнатичний прикус – одна із щелеп розвинутіша за іншу;
  • Мезіальний прикус – нижня щелепа дещо висунута вперед і прикриває верхню;
  • Відкритий прикус – через розміщення щелеп верхні та нижні зуби не змикаються;
  • Глибокий прикус – верхні передні зуби більш ніж на половину прикривають нижні;
  • Понижуючий прикус – набутий неправильний прикус, який розвивається внаслідок втрати чи стирання зубів.

 

брекети неправильний прикус

 

У деяких випадках лікування патології прикусу є неможливим без глобального підходу до цієї проблеми. Причини неправильного прикусу можуть критися у викривленні хребта чи сколіозі. У таких випадках потрібно також усунути першопричину, інакше ортодонтичне лікування не принесе довготривалого та якісного ефекту. У нашій клініці при первинному ородонтичному огляді лікар за потреби скеровує пацієнта до остеолога чи вертебролога. Комплексний підхід до лікування забезпечує його довготривалий результат та надійність.

Правильний та неправильний прикус

Правильний прикус набагато важливіший ніж може здатися на перший погляд. При здоровому розміщенні зубощелепної системи весь організм працює злагоджено та гармонійно.

Неправильний прикус  зміщує центр ваги голови, що спричиняє додатковий тиск на хребет і може бути причиною його викривлення, а неправильне розміщення зубів та щелеп може спровокувати розвиток пародонтиту та головного болю. Окрім того, пацієнти із неправильним прикусом страждають від естетичних проблем пов’язаних із втратою привабливості посмішки.

брекет системи львів

Особливості виправлення прикусу у дорослих

Вилікувати неправильний прикус у дорослих складніше ніж у дітей. Це пов’язане зі сформованою зубощелепною системою, яка важче піддається змінам. При надскладних патологіях можливе навіть хірургічне втручання чи видалення певних зубів, які заважають виправити прикус. Втім, звертатися до лікаря-ортодонта вартує у будь-якому віці.

Лікування неправильного прикусу у дорослих, зазвичай відбувається за допомогою незнімних ортодонтичних апаратів, більше відомих як брекети. Наш лікар-ортодонт допоможе визначитися із типом та ціною на брекети, які підійдуть саме Вам.

брекети для дорослих львів

При встановленні брекет-систем, варто врахувати той факт, що розпочати процес встановлення можна лише на цілком здорові зуби. Тобто, доведеться пролікувати весь карієс (якщо є така потреба), пройти професійну стоматологічну чистку зубів, позбутися зубного каменю та нальоту. При виправлення прикусу у дорослих, носіння брекетів є лише частиною лікування, так званою активною фазою. Після зняття брекетів пацієнт повинен носити знімні ортодонтичні апарати (зубні пластинки, елайнери), щоб підтримувати довготерміновий результат лікування брекет-системами.

Особливості виправлення прикусу у дітей: пластинка на зуби

Лікувати неправильний прикус варто з якомога ранішого віку. Коли зубощелепна система людини ще не сформована – вона легше піддається змінам, тому лікування неправильного прикусу у дітей допускає використання знімних ортодонтичних апаратів м’якшої дії – пластинки.

брекети для дітей

Наш лікар-ортодонт радить провести перший огляд дитини у віці 5-6 років, коли усунути неправильний прикус можна на його ранній стадії. За умови дисциплінованого носіння зубної пластинки, неправильний прикус можна доволі легко виправити за низьку ціну. Оскільки існує багато різновидів пластинок на зуби, рекомендуємо звернутися до нашого лікаря-ортодонта у Львові, щоб обрати варіант, який найбільше влаштує Вашу дитину та принесе їй найбільшу користь. Детальніша ціна на пластинки описана в розділі ціни нашої клініки.

 

Зубощелепові порушення, які не лікувались у дітей з віком поглиблюються і як наслідок приводять до таких ускладнень, як:

  • Утворення карієсу  як наслідок поганої гігієни при скученості зубів
  • Захворювання пародонту
  • Підвищена стертість зубів  та порушення функцій скроневонижньощелепового суглобу (дискомфорт в ділянці суглобу, головні болі).

брекети пластинки для вирівнювання зубів

Виправлення прикусу  до і після – фото та приклади робіт нашої клініки: