Причини підвищеної чутливості зубів і що з цим робити

Сьогодні професіонали нашої клініки розповідають про причини підвищеної чутливості зубів і що з цим робити.

Отже, що означає мати підвищену чутливість зубів?

Якщо Ви відчуваєте біль або дискомфорт при вживанні гарячої, холодної, солодкої чи кислої їжі або напоїв, під час чищення щіткою або зубною ниткою чи навіть при диханні різким холодним повітрям, – це може означати, що у Вас підвищена чутливість зубів.

У чому причина підвищеної чутливості зубів?

Найчастіше причини чутливості зубів включають наступні:

 • Надмірне чищення зубів – занадто сильне чищення зубів може витончити емаль чи подразнити лінію ясен, змушуючи їх відступати і відкривати чутливі корені зубів.
 • Зубні тріщини – в результаті тріщини або відколу в зубі може відкритися внутрішній дентин, заповнитися бактеріями з нальоту, що призводить до запалення нерву.
 • Скреготіння зубами – з часом скреготіння або сильне стискання зубів може зруйнувати емаль і відкрити дентин.
 • Захворювання ясен – запалення ясен, яке призводить до зубного карієсу, що руйнує емаль; захворювання ясен також може привести до інфекції, яка в свою чергу може перекинутися на корінь зуба або змусити відступити лінію ясен.
 • Відбілювання зубів – використання продуктів з перекисом водню або харчовою содою може серйозно загострити відчуття через відкриті корені чи дентин.
 • Вік – дослідження показали, що підвищена чутливість зубів найчастіше виникає у людей у віці від 25 до 30 років.

Підвищена чутливість зубів може виникати після звичайних стоматологічних процедур, таких як встановлення пломби або коронки, відновлення зуба і навіть чищення зубів. Така чутливість носить тимчасовий характер; якщо подібні відчуття не припиняються після спливання чотирьох-шести тижнів, будь ласка, зверніться до нас!

Як ми повинні піклуватися про свої зуби, якщо вони мають підвищену чутливість?

чутливість зубів на холодне

Підвищена чутливість зубів дуже добре піддається лікуванню, незалежно від причини її виникнення. Ось декілька засобів, якими Ви можете скористатися в домашніх умовах:

 • Спробуйте користуватися десенсибілізуючою зубною пастою, що містить хімічні речовини, які блокують неприємні відчуття від дії тепла чи холоду на зубні нерви.
 • Використовуйте м’яку зубну щітку, яка буде ніжнішою як для Ваших зубів, так і для ясен.
 • Перейдіть на фтористу рідину для полокання рота.
 • Уникайте кислотних продуктів, таких як чай, помідори і цитрусові.
 • Підтримуйте хорошу гігієну порожнини рота, чистячи зуби щіткою двічі на день і зубною ниткою один раз на день.

В залежності від причини і тяжкості підвищеної чутливості зубів, Ви можете скористатися професійним лікуванням. Якщо Ви страждаєте від підвищеної чутливості зубів, будь ласка, обов’язково зв’яжіться з нами. Ми призначимо Вам зустріч, щоб обговорити те, що Вас турбує, і визначити найкращий спосіб вирішення Вашої проблеми!

Залишайтесь здоровими!

здорові зуби

 

Share: