Дитяча Стоматологія

Дитяча стоматологія та процес лікування зубів у дітей в нашій клініці

Дитяча стоматологія – особлива сфера стоматологічної практики. Адже тут необхідні не тільки практичні знання лікаря-стоматолога, але й особливий психологічний підхід до кожної дитини, задля того, щоб малеча не просто погодилася пройти лікування, а приходила до лікаря з радістю.

Саме тому, з однієї сторони, у Клініці авторської стоматології є увесь комплекс необхідних для ефективного лікування інноваційних інструментів та засобів, а з іншої, наш колектив уміє знайти підхід навіть до найскладнішої дитини.

У Ваших дітей зуби мають бути кращими, ніж у Вас. Молочні (тимчасові) зуби, що повністю прорізаються до трьох років, псуються так само, як і постійні. Вони є повноцінною копією постійних зубів: мають корені й канали, через які інфекція з молочного зуба переходить на зачаток постійного, спричиняючи початкові зміни емалі ще до того, як він проріжеться. І коли виникають больові відчуття, вони є не меншими, ніж у дорослих. Хоча пояснити, що їх турбує, Ваші діти не завжди взмозі. Дитяча стоматологія в нашій клініці – це якісне безболісне лікування молочних та постійних зубів у діток, психологічна адаптація для малюків, дбайливий дитячий стоматолог.

 • у дитини можуть виникнути комплекси щодо відсутності білосніжної, відкритої та щирої посмішки;
 • неприємний запах з роту;
 • порушення загального стану;
 • пониження імунітету;
 • якщо дитина не набула навичок по догляду за тимчасовими зубами, то ймовірність якісного догляду за постійними зубами низька;
 • порушення етапів прийому та засвоєння їжі (закрепи, діареї);
 • відсутність естетики та фізіологічної краси дитини;
 • уражені карієсом постійні зуби;
 • дискомфорт серед однолітків.

А як на рахунок естетики?

Чи може бути приємним запах з такого ротика?
Чи можна пережовувати їжу такими зубами?

Найкращою профілактикою дитячих стоматологічних захворювань є консультація матері ще у період вагітності, оскільки первинний вплив на формування органів та систем дитини, зокрема зубо-щелепової, відбувається якраз в організмі матері.

Також доцільним є звернення до дитячого стоматолога у період прорізування перших зубів. Якщо цей час вже пройшов, то чим раніше Ви звернетесь за порадою, тим краще. У Ваших силах зробити так, аби Вашому малюкові не потрібно було лікувати карієс.

 • випадання зубів починається приблизно з 6 років (в кожного індивідуально) з передніх нижніх зубів;
 • заміна кутніх тимчасових зубів: четвертих зубів приблизно у 8-10 років, п`ятих — у 10-12 років;
 • дитина має чимось пережовувати їжу до появи постійних зубів;
 • якщо молочний зуб уражений карієсом, у його порожнині застрягає їжа, він стає чутливим до подразників, але дитині важко пояснити цей  дискомфорт, вона просто стає вередливою, вживає їжу в меншій кількості, відповідно знижується маса тіла;
 • інфекція з молочного зуба по кореневих каналах передається на постійний зуб;
 • кожний молочний зуб зберігає місце у зубному ряді для постійного зуба; раннє видалення тимчасового зуба призводить до зміщення молочних зубів та відсутності місця для постійного.

зуби

У щелепі дитини знаходяться одночасно тимчасові та постійні зуби.

Якщо видалити молочний зуб раніше від терміну, коли він має сам випадати, відбувається зміщення сусідніх зубів, і новому зубчику немає місця для прорізання.

У молочних зубах карієс поширюється швидше, ніж у постійних, за рахунок пористої будови.

обезболення

Апарат STA (Single Tooth Anesthesia System) – це сучасна альтернатива місцевого обезболення, що має ряд переваг перед стандартним шприцом. Більшість людей вважають, що больові відчуття під час анестезії (уколу) викликані безпосередньо проколюванням голкою, хоча насправді все залежить від швидкості подачі анестетика. Для діток це ідеальна альтернатива шприцевому обезболенню!

STA  – це система для місцевої анестезії, що контролюється комп’ютером. Мікропроцесор у приладі забезпечує постійний контроль над дозуванням та тиском анестетика (Dynamic Pressure Sensing Technology), що забезпечує абсолютно безболісне його введення.

STA має ряд переваг для маленьких пацієнтів:

 • безболісність;
 • максимальна точність у дозуванні;
 • відсутність вигляду стандартного шприца та голки;
 • зона знечулення – тільки даний зуб та ясна; щоки та губи навколо не затерпають;
 • відсутні ускладнення, що часто виникають під час класичного обезболення (“накушені щоки”, гематоми, некоректне дозування та швидке  болюче введення, яке контролюється пальцем лікаря, а не комп’ютером);
 • швидко проходить відчуття оніміння;
 • відсутність тривоги і страху;
 • повний комфорт для пацієнта.

У дитячій стоматології найважливіший момент – психологічний. Інколи для психологічної адаптації дитині потрібно кілька візитів, щоб почати лікування. Над тим, щоб візит до клініки не був слізним, а йому не передували години умовляння та істерик, в першу чергу мають працювати батьки, а також дитячий стоматолог.

В результаті тривалої роботи близьких і спеціалістів будь-який маленький пацієнт починає довіряти лікарю і сідає таки в крісло, відкриваючи ротик! Головне, шановні батьки, подолати викликаний багаторічним досвідом страх у собі. Дитяча стоматологія сьогодні зовсім не така, як була тоді, коли лікувалися Ви. Дайте можливість дитині формувати власне враження.

загальний наркоз для дитини

Знову-таки, давайте ламати стереотипи! Наркоз проводимо тільки після попереднього обстеження. Наркоз – це препарат. Раніше використовували препарат одного виду, а зараз – сучасні, нетоксичні препарати, які швидко виводяться з організму. Медицина постійно рухається вперед. Згадайте, п’ять років тому і проти грипу були лише одні ліки, а зараз скільки?

Наркоз безпечніший для дитини, ніж намагання силоміць змусити лікувати зуби. При утримуванні малюка не сподівайтесь на якісну роботу, яка прослужить довго. Крім того, є ризик травмувати дитину під час лікування якимось гострим інструментом. Потрібно подолати страх у собі, пов’язаний із негативним досвідом, браком адекватної інформації, некваліфікованими порадами, та довіритись спеціалістам, які звикли робити свою справу якісно.

Вище було згадано про те, що тимчасові зуби мають корені та канали. Отже, в них присутні чутливі закінчення. Тому не можна дитині проводити лікування без обезболення. Після знечулення бором вичищаємо ушкоджені тканини та пломбуємо. Якщо малюк розслаблений і зосереджений на перегляді мультфільму, це займає загалом до 15 хв. При проведенні анестезії апаратом STA, дитина не відчуває болю під час здійснення наступних маніпуляцій.

 • герметизувати — покрити фторвмісною речовиною, що відрізняється по кольору від зуба (для контролю батьками), без попереднього  втручання бором;
 • фторувати — слабку ділянку емалі насичувати (покривати рідиною) іонами фтору та кальцію;
 • озонувати — знищити всі мікроорганізми на зубі (глибина проникнення озону (газу) в емаль 3 мм) – та нанести мінералізуючий розчин.
zmurko

Катерина Жмурко

Дитячий стоматолог

Записатися на прийом