Імплантологія

Філософія методики імплантації полягає в тому, щоб запропонувати пацієнтові альтернативу препаруванню (обпилюванню) сусідніх зубів під коронки у випадку втрати одного чи декількох зубів. Імплантація може допомогти позбутися мостовидного чи знімного протезу або, в окремих випадках, суттєво покращити фіксацію знімного протезу.

Суть методики протезування зубів полягає в тому, що на місце втраченого кореня зуба вживлюється штучний (титановий) корінь-імплантант. Через певний проміжок часу імплантат навантажують протезною конструкцією (коронкою). Імплантація найчастіше проводиться у декілька етапів. Це повязано з тим, що потрібно надати певний час на інтеграцію (приживлення).

У випадку недостатнього об’єму кістки в ділянці імплантації проводиться кісткова пластика.

Все це хірургічні втручання, але більшість з них можна віднести до мікрохірургії, оскільки спосіб їх виконання є мінімально травматичним.

Невеликі за обсягом втручання проводяться під місцевим знечуленням. В окремих випадках пацієнтові може бути запропонована седація (супровід анестезіолога).

У післяопераційній період пацієнт приймає антибіотики, протизапальні препарати, місцеві ополіскувачі. Можливі післяопераційні болі та набряки контролюються медикаментозно і, як правило, не турбують пацієнта. Шви знімаються через 7-10 діб після операції. У більшості випадків пацієнти не випадають із суспільного життя, є «презентабельними» і працездатними.

Оскільки у кожного пацієнта клінічна ситуація є іншою, неможливо вказати точні терміни імплантологічного етапу лікування. Вони можуть коливатись від 1 до 12-14 місяців. Більш детально Вам про це розповість лікар.

Про те, як правильно доглядати за імплантатами Ви можете дізнатися у нашій статті “Гігієна при імплантації”.

Записатися на прийом