Пародонтологія

Створення естетичної та привабливої посмішки – одне з основних завдань сучасної стоматології. Проте здорова та приваблива посмішка це не лише білосніжні зуби, а й рожеві ясна, або як говорять стоматологи – «біло-рожева естетика», якою займається пародонтологія. Якщо досягти «білої естетики» відносно легко за допомогою відбілювання, пломб, вінірів чи коронок, то «рожева естетика» – це результат здорової ротової порожнини та правильного догляду за нею. Якщо знехтувати профілактикою запалення ясен, то ефективне лікування пародонтозу можливе лише за допомогою сучасних технологій. У нас в клініці для цього використовується новітній Laser KaVo Key 3+.

Запалення ясен не зважає на вік. Від нього страждають як молодші так і старші пацієнти.

Гінгівіт, пародонтит, пародонтоз – найчастіші захворювання ясен. Це неприємні та, на жаль, незворотні хвороби, що уражають тканину в якій знаходяться зуби. Для них є притаманними кровоточивість ясен, підвищена чутливість зубів, їх хиткість, неприємний запах з ротової порожнини. Задавнені та непроліковані форми призводять до множинної втрати зубів. Щоб уникнути цього, важливо якнайшвидше діагностувати проблему та розпочати працю над зменшенням її симптомів.

Метою пародонтології загалом та лікування захворювань ясен зокрема, є призупинення запального та дистрофічного процесів, в тому числі і лікування пародонтозу.

Для цього необхідно:

  • нормалізувати гормональний баланс в організмі та мінеральний обмін речовин, які регулюють стан кісткової системи організму;
  • усунути карієс, який є місцевим фактором інфекції. Замінити «старі» неякісні пломби з навислими краями, які стимулюють накопичення нальоту й травматизації. Замінити неякісні коронки. Втрачені зуби потрібно замістити ортопедичними конструкціями, які підбирає лікар відповідно до клінічної ситуації. Якщо захворювання зумовило зміщення зубів, необхідно попередньо нормалізувати прикус, а опісля протезувати беззубі ділянки. Рухомі зуби потрібно шинувати, тобто укріпити в один блок. Для того, щоб виявити рівень кісткової тканини, лікар оцінює панорамний знімок;
  • усунути місцеві фактори ризику. А саме – здійснити корекцію коротких чи неправильно прикріплених вуздечок губ і язика. Поглибити мілкий присінок ротової порожнини. Ці процедури стають менш травматичні, якщо використовувати лазер.

Виявити перші ознаки пародонтиту можна самостійно. Ними є:

  • кровоточивість ясен (під час чищення зубів щіткою чи зубною ниткою)
  • неприємний запах з ротової порожнини
  • рухомість зубів
  • свербіння ясен
  • підвищена чутливість зубів до холодного

Якщо ви виявили у себе один або декілька симптомів – слід не зволікати й негайно звернутися до спеціаліста. Часто люди нехтують першими ознаками та звертаються по допомогу аж на 2-3 ступені захворювання, коли через загострення процесу відбуваються масивні руйнування кісткової тканини.

Тому найкращою порадою є не втрачати час, а записатися на профілактичний огляд до спеціаліста, який найкраще проходити двічі на рік. Це допоможе вчасно виявити захворювання та зберегти Ваші зуби та ясна здоровими.

Вчасна та якісна профілактика – найпростіший шлях до здорових зубів! Створити ідеальну посмішку вам допоможуть професіонали нашої клініки та революційна новинка в сучасній стоматології – Дизайн Посмішки.

Записатися на прийом