test1234

Ортодонтія: виправлення прикусу у дітей та дорослих

Завдання ортодонтії полягає у лікуванні неправильного прикусу та патологій зубних рядів. Традиційно, патологія прикусу вважається естетичною проблемою, яка зменшує привабливість посмішки. Проте наслідки такої проблеми значно глобальніші. Справа у тому, що неправильний прикус підвищує навантаження на зуби під час жування, що з віком призводить до виникнення пародонтиту, збільшує рухомість зубів, може стати причиною болю в жувальних м’язах та навіть головного болю. Звісно, патологія прикусу призводить і до косметичних проблем: зміни профілю обличчя, непривабливої посмішки, ще більшого викривлення зубних рядів.

У нашій клініці ми пропонуємо ортодонтичне лікування як для дітей, так і для дорослих. Нашою основною метою є не просто створення привабливої посмішки, а відновлення повноцінної роботи зубощелепної системи та створення функціонального прикусу. Кваліфікований лікар-ортодонт складе план лікування і підбере необхідні апарати, відповідно до віку пацієнта та патології, яку потрібно лікувати. Також Ви отримаєте максимум інформації щодо догляду та використання ортодонтичних апаратів.   Під час кожного візиту (як правило, один раз на 1-2 місяці) ми ретельно спостерігаємо не лише за ходом лікування, але й за загальним станом зубів та гігієни ротової порожнини.

Етапи лікування

Етап 1Стоматологічна діагностика

При усуненні патологій прикусу найважливішим етапом є діагностика, яка визначає план лікування. Діагностика є цілком безболісною. Її метою є визначення причини проблеми та структур у яких вона криється. Це можуть бути власне зуби, зубні ряди, щелепи, суглоби та м’язи. Лише після проведення детальної діагностики лікар визначає тривалість лікування. У загальному, виділяють дві основні фази лікування: активну та ретенційну.

Етап 2 – Активна фаза лікування

Активна фаза лікування полягає у носінні знімних (пластинки, капи) та незнімних (брекетні системи) ортодонтичних апаратів. Фактично, це основна фаза лікування. Вид апарату та тривалість його носіння залежить від виду патології та віку пацієнта.

Етап 3 – Ретенційна фаза лікування

Ретенційна фаза настає після зняття брекетів чи пластинок. Її завданням є підтримувати отриманий довготривалий результат. На цьому етапу використовуються так звані ретенційні апарати. На сьогодні існує безліч конструкцій знімних та незнімних ретенційних апаратів. Правильний апарат, тривалість та спосіб його носіння може визначити лише професійний  стоматолог-ортодонт.

Для ортодонтичного лікування застосовуються як знімні (ортодонтичні пластини, функціональні апарати та ін.), так і незнімні апарати (брекет-системи та ін.).

Брекети та брекет-системи

Наша клініка використовує самолігатурні брекети. Їхні дуги прикріплені до брекетів кліпсами, що полегшує процес чищення зубів, допомагає краще вичистити залишки їжі й запобігає карієсу. Самолігатурні брекети потребують рідших візитів до лікаря-ортодонта та скорочують термін лікування. Зазвичай результати від носіння брекетів помітні уже після перших трьох місяців. Скільки часу потрібно носити брекети визначає лікар-ортодонт індивідуально для кожного пацієнта. Середня тривалість лікування брекетами становить близько півтора року.

Пластинка на зуби

Лікування прикусу у дітей можна проводити за допомогою знімних ортодонтичних апаратів, більше відомих як пластинки на зуби. У деяких випадках пластинки також використовуються як апарати, які готують пацієнта до встановлення брекетів на зуби. Найчастіше ортодонтичні пластинки використовують для коригування форми зубних рядів, ширини піднебіння та для вирівнювання викривлених зубів. Іноді ортодонтична пластинка використовується в якості ретейнера після лікування брекетами. У деяких випадках, лікар може призначити лікування одночасно знімними та незнімними апаратами.

 

Ортодонтія – приклади робіт нашої клініки

Записатися на прийом

Share: