Вініри: міфи та реальність

все про вініри у Львові

СТОМАТОЛОГІЯ НЕ СТОЇТЬ НА МІСЦІ – СУЧАСНІ МАТЕРІАЛИ І ТЕХНОЛОГІЇ ДОЗВОЛЯЮТЬ У КОМФОРТНИХ УМОВАХ НЕ ТІЛЬКИ ПОЗБАВЛЯТИСЬ БОЛЮ, А Й ЗМІНЮВАТИ ЗОВНІШНІСТЬ. СПРАВЖНІЙ СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ТРЕНД – ВІНІРИ – ОВІЯНИЙ ДЕСЯТКАМИ МІФІВ І СТЕРЕОТИПІВ. ПРО РЕАЛЬНИЙ СТАН РЕЧЕЙ МИ ДІЗНАЛИСЯ У НАЗАРІЯ АДАМЧУКА – ФАХІВЦЯ, ЯКИЙ ПРАЦЮЄ В ГАЛУЗІ КОСМЕТИЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ

ВИ ЗАЙМАЄТЕСЯ КОСМЕТИЧНОЮ СТОМАТОЛОГІЄЮ. РОЗКАЖІТЬ, ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ.
Сьогодні стоматологи все менше лікують зубний біль — з’явилася потреба не тільки в здорових зубах, а й в красивих посмішках. До речі, ви знаєте, що остання переможниця конкурсу «Міс Всесвіт» має керамічні вініри? Я бачив цю дівчину на симпозіумі стоматологів у Мадриді, де її лікар презентував свою роботу. Красива посмішка додає шарму та привабливості. Радий, що обрав цю професію.

ЧИ ВАРТО ВСТАНОВЛЮВАТИ ВІНІРИ, ЯКЩО ЗУБИ ЗДОРОВІ, АЛЕ ЇХ ФОРМА ЧИ КОЛІР НЕІДЕАЛЬНІ?
Красиві зуби — ознака здорової і успішної людини. Усім, в кого є показання, рекомендую встановлення керамічних вінірів. Серед таких показань — темні зуби, що не відбілюються, зуби із множинними пломбами та реставраціями, тріщинами, сколами, стертостями, діастемами і тремами — проміжками між зубами, віковими змінами тощо.

ПЕРЕД ВСТАНОВЛЕННЯМ ПОТРІБНО НОСИТИ БРЕКЕТИ?
Якщо є показання до ортодонтичного лікування, то попередньо проводиться таке лікування. Але воно не завжди потребує встановлення брекетів. Це лише один із видів ортодонтичних систем і апаратів. Скажу відверто: залишається відсоток пацієнтів, які з різних причин категорично відмовляються від попереднього
ортодонтичного лікування. Та бувають складні випадки, коли цього неможливо уникнути. Тому в таких випадках ми змушені відмовляти в естетичному відновленні без ортодонтії.

Красиві зуби – ознака здорової і успішної людини.

ЯКІ БУВАЮТЬ ВІНІРИ? ЧИМ ВОНИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ?
Існує багато різновидів вінірів. Прямі вініри — це фотополімерна реставрація, змодельована безпосередньо в ротовій порожнині за один візит. Такі вініри коштують недорого, але вони недовговічні. Композит має властивість зношуватися, вже через два-три роки ці вініри мають незадовільний вигляд.
Непрямі композитні вініри — готові заготовки, які потрібно лише приклеїти. Це швидко та дешево. Але такі вініри можуть погано прилягати та відклеюватися, з часом на них з’являється темний наліт. Цей спосіб відновлення далеко не найкращий.
Люмініри — запатентована назва керамічних вінірів, які виготовляє одна зуботехнічна лабораторія у США. Вартість люмінірів значно дорожча. Насправді ж вони нічим не відрізняються від керамічних вінірів. Якщо вам обіцяють виготовити саме люмініри, раджу дізнатися, як визначити їх автентичність, які документи вам повинні надати.

КЕРАМІЧНІ ВІНІРИ МОЖУТЬ ВІДКЛЕЇТИСЯ?
Боятися цього не варто. За умови використання кофердаму (ізоляція зубів спеціальною латексною завісою), застосування сучасних якісних матеріалів і клеїв, скрупульозного дотримання всіх етапів адгезивної підготовки (!), я впевнено можу пообіцяти: ваші вініри не відклеяться. На свої роботи я даю додаткову гарантію до тієї, що прописана законом.

НАСКІЛЬКИ СИЛЬНО СПИЛЮЮТЬ ЗУБИ ПІД ЧАС ВСТАНОВЛЕННЯ ВІНІРІВ?
Існують випадки, коли зуби взагалі не спилюють. Проте найчастіше необхідно зішліфовувати поверхню зуба. Чим тонше спилюють зуб, тим тонший вінір виготовляють. Це залежить від майстерності лікаря. Щоб менше та акуратніше відпрепарувати зуб, я користуюся операційним мікроскопом. Це дозволяє виконати підготовку ювелірної точності. Товщина ультратонких вінірів — від 0,3 мм в найтонших місцях до 1 мм. За моєю інформацією, Клініка авторської стоматології Мар’яни Мельничук перша у Львові почала застосовувати мікроскоп в ортопедичній стоматології. Ми прагнемо надавати найякісніші послуги нашим клієнтам.

СКІЛЬКИ ВІНІРІВ ЗАЗВИЧАЙ ВСТАНОВЛЮЮТЬ?
Це залежить від кінцевої мети та клінічної ситуації. Інколи достатньо встановити 4–6 вінірів на передні зуби. Щоб змінити зовнішність пацієнта, встановлюють 10–12 вінірів на верхню щелепу (видима зона посмішки). Досить часто виконуємо тотальні роботи із повним перекриттям всіх зубів і реконструкцією прикусу. У цьому випадку використовуємо до 28 одиниць.

СКІЛЬКИ ЧАСУ «ЖИВУТЬ» ВІНІРИ?
Вініри досить довговічні. Термін їх служби — від 10 до 20 років.
Але хороші роботи, як і хороші будівлі, стоять значно довше.

ЇХ МОЖНА ЗРОБИТИ ДУЖЕ БІЛИМИ?
Колір залежить від побажань клієнта. Але якщо ви не живете у США і ви не зірка шоу-бізнесу, я буду відмовляти вас від найсвітліших тонів. Я за білі, але все ж натуральні зуби. (Посміхається.)

ПЛОМБИ НЕ ЗАВАЖАЮТЬ СТАТИ ВЛАСНИКОМ ВІНІРІВ?
Пломби — це більше показання, ніж протипоказання до встановлення вінірів. На відміну від пломби, яка виготовлена із композиту, керамічний вінір зберігає блиск, колір і стабільність форми. Якщо є фотополімерні пломби, проводиться попередня ревізія каріозних процесів, за потреби — перепломбування із подальшим перекриттям керамікою.

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЦІНА?
Я б хотів наголосити на технологіях виготовлення і на професіоналізмі зубного техніка — людини, яка займається виготовленням керамічних вінірів. Ціна залежить від рівня майстерності лікаря і зубного техніка, а не від матеріалу виготовлення. Наш зубний технік — Максим Мельничук — висококваліфікований спеціаліст, opinion-лідер фірми Vita. Він — автор доповідей і публікацій у професійній літературі, проводить навчальні курси для керамістів.

ЧАСТО ЛЮДЕЙ З ВІНІРАМИ ЗАПИТУЮТЬ ПРО ШТУЧНИЙ ВИГЛЯД ЗУБІВ.
Дійсно, бувають такі випадки. Я досить часто займаюся переробкою неякісно виготовлених вінірів. Пацієнти, які одного разу зекономили, починають розуміти важливість кожної деталі. Вони звертаються до Клініки авторської стоматології Мар’яни Мельничук із проханням зробити натуральну посмішку. Бо в цьому і полягає майстерність: коли оточуючі підсвідомо розуміють, що у вашій зовнішності щось змінилося, але не усвідомлюють, що саме.

ПЕРЕД ВСТАНОВЛЕННЯМ ВІНІРИ МОЖНА ПРИМІРЯТИ?
Обов’язково! Перед початком роботи ми виготовляємо макет майбутніх зубів. Також ми проводимо дизайн посмішки за допомогою Digital Smile Design.

ШИРЯТЬСЯ ЧУТКИ ПРО ЦИФРОВІ 3D-ВІНІРИ.
Я не люблю хвалитися, але ми такі роботи пропонуємо вже більше двох років. У нашій клініці в місті Львів представлена система Cerec, яка сьогодні вважається найкращою у світі. Це сучасна технологія, яка пришвидшує час виконання роботи та дозволяє досягти дійсно класних результатів. Проте сучасні системи мають певні
межі своїх можливостей і ніколи не зможуть замінити людину.
Ми вміло поєднуємо машинну і людську працю для індивідуалізації та отримання найкращого результату.