Захворювання Ясен – Симптоми та Діагностика

Будь-яка стоматологічна проблема повинна бути вчасно діагностована й усунена, оскільки захворювання зубів і ясен можуть завдати шкоди всьому організму. Зокрема, стоматологічні дослідження підтверджують, що захворювання пародонту значно підвищує ризик випадків інфаркту, інсульту, респіраторних інфекцій, діабету.

Що таке захворювання пародонту?

Захворювання пародонту   являє собою запалення ясен в результаті впливу бактерій. Бактерії з’являються в порожнині рота протягом дня, а розмножуючись, вони утворюють практично невидиму, липку плівку на зубах. Цю плівку називають нальотом. Через певний час зубний наліт накопичується і може перетворитися на камінь. У зубному нальоті присутні токсини (тобто отруйні речовини), які і призводять до того, що ясна та  зубна кістка починають руйнуватися. Як наслідок, між яснами і зубами з’являється невидима пародонтальна кишеня, яка заповнена бактеріями. Якщо не регулярно проводити профілактичні  заходи, то цей процес запускається, і запалення прогресує: з’являється запалення та кровоточивість ясен, в ротовій порожнині відчувається дискомфорт, також відбувається опущення ясна, і в результаті – втрата зуба. Статистика показує, що троє з чотирьох людей протягом життя страждають пародонтитом.

Як визначити симптоми парадонтиту?

Здорові ясна – яскраво-рожевого кольору, щільно прилягають до зубів, немає кровоточивості, глибина ясенної кишені становить близько 1-3 мм.
Легкий ступінь пародонтиту – ясна не щільно прилягають до зубів, а глибина ясенних кишень становить 4-5 мм.
Середній ступінь пародонтиту – глибина ясенної кишені дорівнює 5-6 мм, і зуб позбавляється кісткової зв’язки.
Важкий ступінь пародонтиту – відбувається порушення кісткової зв’язки більше ніж на 50% при глибині ясенних кишень в 6-10 мм, зуби починають бути рухомими , їх видалення на цій стадії може стати обов’язковим.

Як діагностувати?

У діагностиці захворювання пародонту саме глибина ясенних кишень є головним показником. Провести найточнішу діагностику пародонту та виміряти глибину  ясенних кишень можна за допомогою системи комп’ютерної діагностики захворювань пародонту FLORIDA PROBE, яка віднедавна стала доступною і у Львові, а саме у нашій клініці. Цей здобуток нових технологій покликаний зробити діагностику комфортною та швидкою для пацієнта, переконайтесь у цьому самі!

Дізнайтесь більше про процедуру комп’ютерної діагностики FLORIDA PROBE  у статті.

Share: