Захворювання зубів і ясен можуть бути причиною головних болів

Від здоров’я наших зубів та всієї ротової порожнини залежить наше загальне здоров’я. Часто пацієнти не задумуються над цим, але світова практика стоматологів доводить: захворювання зубів і ясен можуть бути причиною виснажливих головних болів. Американський стоматолог Джеррі Саймон присвятив дослідженню цієї теми кілька років і зробив однозначні висновки в своїй книзі «Припинити головні болі зараз же». Як правило, головний біль відповідає стороні запаленого зуба. Вона локалізується в скроневій, лобовій або потиличній частині, такоє може відображатися в очне яблуко, вухо.

Часта причина – пульпіт, що є прямим наслідком запущеного карієсу. Такі болі найчастіше мають «прострілюючий» і «пульсуючий» характер, оскільки запалення зачіпає нерви, з яких і складається пульпа.

Також головний біль з’являється внаслідок неправильного прикусу і зміщення скронево-нижньощелепного суглоба. Задіяний при розмові, розжовуванні, ковтанні, цей суглоб є одним з найбільш «завантажених» в організмі. Ознаки зміщення – поява клацальних звуків, скреготіння зубами і стискання щелеп вночі. При цьому головний біль виникає в другій половині дня і посилюється до вечора.

Шановні пацієнти, цінуйте своє здоров’я та не допускайте до захворювань, краще не допустити, аніж лікувати! Наша клініка авторської стоматології зробить все задля Вашого комфорту та безпеки.

Share: