Закис Азоту – Киснева Седація

Для надання високоякісної стоматологічної допомоги дітям необхідно створити умови, при яких дитина відчуває себе спокійно і комфортно. Тривога і страх перешкоджають роботі лікаря-стоматолога і часто роблять її неможливою. 

На жаль, в нашій країні до цих пір поширена практика лікування дітей проти їхньої волі. Це ускладнює проведення адекватної діагностики і звужує вибір методик лікування та матеріалів. Лікування дітей, які добре себе поводять , може обернутися проблемою . Багато дитячих стоматологів стикалися  із ситуацією, коли маленький пацієнт легко дозволяє лікувати зуби в перші відвідини, а в черговий раз закриває ротик  і не дає завершити заплановані маніпуляції.

З появою сучасних технологій седації стоматологи можуть забезпечити по-справжньому бесстрессове лікування своїм пацієнтам. Під седацией розуміють мінімальне пригнічення свідомості, при якому зберігаються захисні рефлекси, здатність до самостійного дихання і вербального контакту. Вибір седативного препарату в дитячій практиці багато в чому залежить від досвіду лікаря і технічного забезпечення клініки. На Заході найбільш часто в дитячій стоматології використовується закис азоту-киснева седація (ЗАКС). Закис азоту – це інертний газ, з ледь чутним солодкуватим запахом, в суміші з киснем він забезпечує саму безпечну і нешкідливу для пацієнта седацію (лікування у спокої).
Застосування ЗАКС дозволяє проводити складне лікування, наприклад, лікування пульпітів, з подальшим відновленням композиційними матеріалами або стандартними коронками в одне відвідування . Пацієнт може бути дезорієнтований і легко піддаватися навіюванню, тому перегляд мультиків  ще більше допомагає  лікарю  у проведенні стоматологічних  маніпуляцій. Вихід зі стану седації  відбувається  плавно і завершується інгаляцією 100% киснем протягом 5-10 хвилин. В цей час доктор може спілкуватися з дитиною, закріплюючи у нього позитивні враження від відвідування клініки.

Застосування ЗАКС  істотно полегшує процес  лікування як дитині, так і дитячому лікарю-стоматологу. У дітей формується позитивне ставлення до стоматологічного прийому, що зароджує культуру стоматологічного здоров’я. А перед дитячим стоматологом відкриваються нові перспективи проведення більш якісного, об’ємного, спокійного   лікування!